Я вже зареєстрований

Перейти до інформації та послуг у вашому персональному кабінеті.

Я ще не реєструвався

Ви не користуєтесь нашим інструментом? Зв'яжіться з нами, ми допоможемо вам у  будь-який час!

MAS Club 4 тонни:результати врожайності у сезоні 2021-2022

MAS Club 4 тонни:результати врожайності у сезоні 2021-2022

Дізнайтесь більше

У зв’язку зі складними кліматичними умовами в регіонах України, отримання врожайності соняшнику від 4 т з гектара є досить серйозним викликом для фермерів. Кожен з них винаходить своє унікальне рішення. Продукт-менеджери по соняшнику українського та французького підрозділів MAS Seeds провели ряд дослідів та вивели загальну формулу успішного вирощування соняшнику.

Першочергове, це правильний вибір гібриду, який би ідеально підходив для Вашого регіону. Ви скажете, що такого гібриду не існує, але поєднання правильної групи стиглості з технологією вирощування соняшнику може забезпечити Вам 70% успіху. Ми, як насіннєва компанія, робимо значний внесок в дослідження гібридів соняшника та виведення їх для певних регіонів України з урахуванням конкретних потреб фермерів. Серед гібридів з різною групою стиглості портфоліо MAS Seeds нараховує 7 гібридівпід класичну технологію (MAS 81.K, MAS 87.A, MAS 97.A, MAS 98.K, MAS 86.OL (високоолеїновий соняшник), JULIUS (Джуліус) та MAS 96.P – гібриди, що є стійкими до вовча соняшникового), 3 гібриди під технологію ExpressТМ (MAS 83.SU, MAS 85.SU, MAS 880.SU, що є стійким до вовча соняшникового) та 3гібрида під технологію ClearField® Plus (MAS 920.CP, MAS 92.CP, MAS 93.CP, що є стійким до вовча соняшникового) та 1 гібрид, толерантний до гербіцидів з діючою речовиною з групи імідазолінонів (BLADE (Блейд)).

По-друге, це обробіток ґрунту та правильне поводження з пожнивними залишками, особливо при наявності вовчка соняшникового на полях і сівозміна, яка є запорукою чистоти полів від хвороб, шкідників та бур’янів. По-третє, це збалансована схема живлення з урахуванням наявності мікро-та макроелементів у ґрунті.
Для соняшника дуже важливим є наявність мікроелементів, таких як бор, цинк, марганець, мідь, молібден та таких макроелементів, як фосфор та калій, ці елементи конче необхідні для формування і наливу повноцінних сім’янок. Також неостаннім аспектом у правильному вирощуванні соняшника є наявність
азоту, найбільше азоту рослини потребують до періоду цвітіння: під час формування коренів, стебла,
листків та кошику соняшник засвоює близько 70-80% усього об’єму азоту.

Рослини соняшника гарно реагують на азот та при великій його кількості поле може виглядати красиво за рахунок широкого листя та високих рослин. Але не варто забувати про високу здатність цієї культуру до транспірації – випаровування вологи через листя. В умовах високих температур та повітряної посухи велике та широке листя соняшника випаровує більшу кількість вологи, ніж середнє, тому такі приховані втрати дорогоцінної вологи можуть призвести до зниження врожайності на полі. Також його надлишок може виявитися згубним для якості урожаю: за надлишкового надходження азоту соняшник формує надмірну вегетативну масу, через що підвищується ризик вилягання рослин, також підвищується вміст білка у насінні, а от вміст олії помітно знижується. В четвертих, правильна система захисту, яка включає в себе гербіциди, фунгіциди та інсектициди. Вчасне внесення якісних засобів захисту на тих фазах, які рекомендують виробники та коректна норма внесення, забезпечать вам гарантований врожай. Також не варто нехтувати післядією від попередніх ЗЗР, тому системний підхід до технології захисту з урахуванням опадів, попередників та загального стану поля дозволять Вам отримати хороший результат.

Притримуючись усіх цих правил наші учасники MAS CLUB 4 Тонни з різних регіонів України та з різними гібридами соняшника змогли досягти врожайності більше, ніж 4 т. Команда MAS Seeds, в свою чергу, ділиться з вами цими результатами, які представлені на Карті 1 та, по деяких господарствах наводимо схеми живлення, обробіток ґрунту та попередники (див. Таблиця 1), для того, щоб кожний з Вас міг перейняти безцінний досвід успішних українських аграріїв.

 

  

Зерно Насіння соняшника

A lire aussi

Кукурудза на силос

Кукурудза на силос – поживні якoсті та енергетичний профіль

Силос

Читати публікації
Продуктивніше виробництво метану з гібридами кукурудзи

Продуктивніше виробництво метану з гібридами кукурудзи

біогаз

Читати публікації
Особливості вирощування високоолеїнового соняшника

Особливості вирощування високоолеїнового соняшника

Зерно

Читати публікації